Strona główna > Media > Budimex buduje gazociąg na Dolnym Śląsku
Znajdź w Mediach:
Menu
O nas
Oferta
Więcej informacji o nas
OZE
Rynki zagraniczne
Kontrahenci
Relacje inwestorskie
Raporty bieżące
Zobacz więcejESG
Bezpieczeństwo
To nasz priorytet i wspólne dobro. Dążymy do tego, by nasi pracownicy i partnerzy, po zakończeniu prac, wrócili bezpiecznie do domu.
Zobacz więcej
Kariera
Media
O wszystkim tym, co robimy.
Na bieżąco.
Znajdź w Mediach:
07.06.2017
Budimex SA w konsorcjum z Mostostal Kraków SA realizuje budowę gazociągu wysokiego ciśnienia DN 1000 MOP 8,4 MPa na odcinku ZZU Czeszów – węzeł Kiełczów wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi. Jest to pierwszy tego typu kontrakt w historii Budimeksu.
W ubiegłym roku Budimex, jako jedyna firma spoza sektora gazowniczego przeszła pozytywnie wszystkie ogłoszone przez GAZ SYSTEM S.A. prekwalifikacje, uzyskała szereg certyfikatów oraz złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu, co pozwoliło firmie zaistnieć na rynku paliw gazowych.
Budowa gazociągu ruszyła w lutym, w dniu dzisiejszym rozpoczęto instalację odcinka gazociągu DN 1000 o dł. 550 m metodą horyzontalnego przewiertu sterowanego. Gazociąg o średnicy 1000 mm będzie miał 32,5 km długości, przebiegać będzie na terenach rolniczych, leśnych i częściowo zurbanizowanych.
Zakres umowy z GAZ SYSTEM S.A. obejmuje budowę gazociągu wysokiego ciśnienia DN 1000 mm o ciśnieniu roboczym 8,4 MPa na terenie województwa dolnośląskiego. Wykonywany jest z rur stalowych gat. L485 MB o grubości ścianki 14,2 mm i 22,2 mm. Realizacja obejmuje również budowę liniowych zespołów zaporowo-upustowych z układami obejściowymi w rejonie Miłonowic i na terenie węzła Kiełczów.
Konsorcjum wykona 28 bezwykopowych przejść przez przeszkody terenowe za pomocą przecisków i mikrotunelingu w rurach osłonowych DN 1200 i DN 1400 oraz 2 przekroczenia terenów cennych przyrodniczo metodą horyzontalnych przewiertów sterowanych (HDD) o łącznej długości 1250 m. Zakres realizacji obejmuje również nagazowanie i uruchomienie gazociągu.
Budimex jako Wykonawca zrealizował już wycinkę drzew zgodnie z decyzją środowiskową, badania saperskie terenu na całej długości gazociągu oraz odpowiedzialny jest za badania i nadzór archeologiczny.
Wartość kontraktu opiewa na kwotę netto 63,79 mln zł, a termin realizacji to 19 miesięcy.